WebQuest

Kreativiteti i Nxėnėsve

Sa jeni kreativ?

Ky kuiz, ėshtė njė argėtim dhe njėkohėsisht mat intelegjnecėn dhe kreativitetin e nxėnėsve. * Klikoni mbi pikėn qė ju pėrgjijget veprimeve tuaja dhe qė mendoni se ėshtė e saktė.

Question #1

Ēfarė ju pėlqen tė lexoni?

Question #2

Si e shfrytėzoni kohėn e lirė?

Question #3

Prej cilave njgyra tė spektrit pėrfitohet ngjyra vjollcė?

Question #4

Ēfarė vahzdimisht keni nė mendje?

Question #5

A i shprehni mendimet tuaja nė klasė?

Question #6

Nėse keni ndonjė detyrė tė vėshtirė, e nuk mund ta zgjidhni si do tė veproni?

Question #7

Plotėso shpraztirat nė fjalėn e urtė : Jeto sikur do vdesėsh ..... dhe ....sikur do jetosh .........

Question #8

Numri qė del nga prodhimi i 8 x 3 x 3 x 2 ėshtė sa gjysma e numrit qė del nga prodhimi 18 x 16.

Question #9

Mamaja e mamasė sė mamasė sime ėshtė stėrgjyshja ime.

Question #10

Sa kėmbė kanė gjithsej pesė kuaj, dy njerėz, tre qen dhe shtatė pula
*

The Public URL for this WebQuest:
http://zunal.com/webquest.php?w=62386
WebQuest Hits: 19,703
Save WebQuest as PDF

Ready to go?

Select "Logout" below if you are ready
to end your current session.