Welcome Guest    
    Home | Browse | Help | Questions? Login | Register    
 
     
     
 
     
 
Kreativiteti i Nxėnėsve
 
     
     
 

Welcome
Introduction
Task
Process
Evaluation
Conclusion
Teacher Page
Quiz

 
     
     
 

About Author(s)
Evaluate WebQuest
Reviews
Statistics
Export WebQuest
Share This WebQuest

 
     
     
 
Process Process
 
     
     
 

 * Qėllimi i kėsaj detyre ėshtė qė  tė inicojmė nxėnėsit tė mendojnė ndryshe nga librat dhe ajo qė u mėsojnė mėsimdhėnėsit, por tė mendojnė me kokėn e tyre dhe tė pėrpiqen tė realizojnė diēka pėrmes sė cilit do tė zbulojmė talentin dhe orientimin e tyre.

Kjo gjė mund tė na ndihmojė nė angazhimin e mėtutjeshėm tė fėmijėve dhe pėrkushtimin gjatė punės me to nė lėmitė e caktuara tėcilat do t'i zgjedhin vetė gjatė realizimit tė kėsaj detyre.

  Disa hapa udhėzues pėr plotėsimin e  detyrės:

  - Punimi tė pėrmbajė idenė e vet nxėnėsit e cila ndėrlidhet me dėshirėn qė e kanė fėmijėt pėr tu bėrė nė tė ardhmen.  (Pasi fėmijėt nė kėtė moshė shprehin interesin dhe dėshirat e tyre pėr atė se ēfar profesioni do tė kenė nė jetė)

  - Punimi tė jetė i pėrgaditur dhe nė formėn pėrundimtare tė sillet nė klasė pėr tu prezantuar.

  - Ēdo detyrė tė ketė pėrmbajtjen  e vet.

 - Tė jepen shpjegime pėr idenė dhe zhvillimin e saj.

Shembull :
  •  Vizatim, pikturė, skulptur, etj - nxėnėsit qė kanė talent pėr art dhe fantazia e tyre zhvillohet nėse kombinojnė ngjyra, forma, vija dhe gjithė kėto mund tė ēojnė nė njė vepėr tė madhe.
  • Shkencė, matematik - ata qė kanė prirje pėr regjistrimin e shpejtė tė numrave, llogaritjene tyre, mund tė paraqesin njė ekuacion tė cilin do ta zgjedhin.
  • Vallėzim, aktrim, kėndim, muzik.
  • Ekologji, sport.
  • Eksperimente laboratorike.
  • Dizajn
  • Shkrim dhe oratori, etj.
 
     
     
 
20100617061058ubuQu.jpg
Nxėnėsit e SH.F. Asdreni nė Fsh.Pėrshevcė, tė grupuar pėr tu kujdesur pėr natyrėn dhe ambientin.
 
     
     
 
20100617061214ejytu.jpg
Ekspozita e fotografive tė nxėnėsve tė SH.F. Asdreni nė Fsh.Pėrshevcė.
 
     
     
 
20100617061017seMeQ.jpg
Nxėnėsit e SH.F. Asdreni nė Fsh.Pėrshevcė, tė grupuar pėr tu kujdesur pėr natyrėn dhe ambientin.
 
     
     
 
Kreativiteti
 
     
     
 
Mendo diēka tėnden !
 
     
     
 
20100617060725gaWad.jpg
Nxėnėsit e SH.F. Asdreni nė Fsh.Pėrshevcė, tė grupuar me njė ekspert duke diksutar dhe shfaqur idetė etyre pėr teknologjinė informative
 
     
     
 
The Public URL for this WebQuest:
http://zunal.com/webquest.php?w=62386
 
     
 
     
Privacy Policy | Contact Us | About Us |
Copyright © 2001-2017 zunal.com All rights reserved.