WebQuest

Let's learn Hebrew Webquest- הבה נלמד עברית עם יהודה קפלן

20130307082247MedaL.jpg

חידת מותי מאת אמנון ז'קונט

תקציר הספר

"זו צוואה,את מבינה? ואלפיים ושש מאות שנה אחר-כך אני זכיתי להיות הראשון שקרא אותה. זהכמו... כמו למצוא על חוף הים קריאה לעזרה שהגיעה בבקבוק."

פתאום, באמצע החיים, נופלת על גדעון לוריא ההזדמנות להפוך לגיבור. גדעון, פרופסור אלמן המגדל לבדו בת מתבגרת, נרתע ממעשי גבורה ובכלל שונא הרפתקאות. אלא שכוחות חזקים ממנו סוחפים אותו אל מציאות שבה הוא מפענח צופן מקולל, מתעמת עם אויבים חסרי פנים, וגם מתנסה באהבה חדשה, מרירה-מתוקה. ואולם המבחן הגדול באמת ממתין לו בסופה של הדרך, כשהיה עליו לעשות בחירה שתשנה לא רק את חייו אלא גם את ההיסטוריה...

חידת מותי הוא שילוב של תעלומה היסטורית ושל רומן מרגש,הסוחף את קוראיו אל פרק עלום בעברו של העם היהודי וחושף תהליך של גילוי עצמי שעובר אדם בנקודת מפנה בחייו.

אמנון זקונט, היסטוריון ומבכירי סופרי המתח בישראל, קנה לו מקום ייחודי ככותב רומנים המצטיינים בעלילה מרתקת, במורכבות ובעוצמה. ספריוהקודמים - "מבוא לאהבה", "מוכן לחיים", "מלכודת דבש","אחרון המאהבים החכמים", "איש הסגריר" ו"פסק זמן" -היו רבי מכר ותורגמו לשפות רבות.
----------------
חידת מותי מאת אמנון ז'קונט

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים מותחן מרתק שבו מגיע לידי הגיבור סוד בעל משמעות דתית שמחזיר אותנו לימי התנ"ך ונותן תחושה של אפלוליות קסומה

הספר מכיר לנו דמות תנ"כית בשם גדליהו בן אחיקם אשר נרצח רצח פוליטי בידי עמו, רצח ראשון מסוג זה בעם היהודי.

הצטערתי שהספר לא סיפר יותר על הדמות ולא תיאר יותר אתת מהלך ההתרחשויות שקרו באותה תקופה קדומה, אמנם, בסוף הספר יש איזשהיא סקירה היסטורית אך היא קרה ועניינית והיה יותר נחמד אילו שני הסיפורים היו מתוארים מקביל.... אבל, זוהי רק דעתי 

ספר נעים לקריאה (קראתי בשלושה ימים) והמתח נבנה באופן מושך
----------------------
חידת מותי מאת אמנון ז'קונט

בזבוז של זמן דירוג של כוכבאחד בזבוז משווע.

בזבוז בשני מובנים: בזבוז זמן של הקורא (החלק היחידי שהיה שווה הוא התוספת בסוף הספר, על הרקע ההיסטורי של תקופת צדקיהו) ובזבוז כשרונו של אמנון ז'קונט.

אין ספק שלז'קונט יש יכולות לכתוב סיפור מתח בלשי ואם יש גם היסטוריה בעניין, מה טוב. רק חבל שז'קונט, ברצונו,כנראה, לרצות את המכנה המשותף הנמוך ככל האפשר, נסחף לכתיבה נחותה, רלוונטית לזמננו באופן מעצבן ואפילו מעליבה, לקורא שמחשיב עצמו אינטליגנט.

המסקנה העיקרית מהעלילה ודלות הכתיבה היא שהספר נכתב בעצם כתסריט, מתוך כוונה להפוך גם לב-מכר וגם לסרט שובר-קופות(לפחות בישראל).

כתבו כבר לפני על הדמויותהפלקטיות וחוסר האמינות שלהן, דוגמא בולטת במיוחד היא הפרק שבו מודיעים לגיבור (המוצגכפרופסור פשוט עם משכורת צנועה מאוד) שיש לו חוב של 70,000 ₪ בבנק, שנמשכו בויזה שלו.מה תגובתו? "כנראה שזו טעות", ומיד ממשיכה העלילה כאילו כלום. נו, באמת,הרי כל אזרח היה מתחיל להשתגע ולבדוק מה קרה כאן, אבל ז'קונט מושך את העניין ללא טיפולעוד כמה פרקים, כשהחוב עולה ל-80,000 ₪ ואז מתגלה הסיבה למשיכות מהויזה (לא אגלה כדילא לקלקל למי שבכל זאת יקרא את הספר), ומה תגובת הפרופסור? הוא יספוג את החוב, פשוט מאוד...

אני מודה - נשברתי אחרי120 עמודים, כך שלא הגעתי אל הסוף (המפתיע?). פשוט החלטתי שיש גבול לזמן שאקדיש ליצירה הזו.

Attachments


Web Link

The Public URL for this WebQuest:
http://zunal.com/webquest.php?w=171640
WebQuest Hits: 46,682
Save WebQuest as PDF

Ready to go?

Select "Logout" below if you are ready
to end your current session.