WebQuest

Kreativiteti i Nxėnėsve

Evaluation

20100628064231geXyd.bmp

Kjo rubrikė do tė pėrfshijė mėnyrėn e vlerėsimit tė nxėnėsve nė lidhje me kreativitetin e tyre, sa kreativ do tė jenė nė realizimin e detyrės sė dhėnė.

Mė poshtė janė tė shėnoj kriteret e vlerėsimit:

Rubric

# Mirė E nivelit shumė tė mirė Shkėlqyeshėm Kreative Score
Tė kuptuarit e detyrės Ky vlerėsim do tu jepet atyre tė cilėt nuk e kanė kuptuar mirė qėllimin e detyrės, por deri diku. Detyra ėshtė kuptuar shumė mirė dhe eshte bere perpjekje per realizmin e saj Qellimi i detyres eshte kuptuar ne menyre te shkelqyer Kreativitetit si qellim te detyres i esht ekushtuar rednesi e veēantė *10 pik
Idea Kur idea ėshtė e mirė mirėpo pėrmban pak kritere kreativiteti vleresohet nxenesi i cili e jep idnee e tij perosnale e cila permban perpspektive idea e cila eshte e shkeqleyer e menduar dhe e perpunuar me sukses Vleresohet idea e cila paraqet shpirt krijue dhe kreativitet te theksuar *40 pikė
Pėrgaditja dhe Zhvillimi Nxnenesi i cili idene e ka pasur te mire por nuk ka arritur qe te pergadit dhe ta zhvilloj idene fillestare Kur idea eshte zhvilluar dhe ka filluar pergaditja e detyres ne niveline duhur Zhvillimi i idese dhe pergaditja eshte bere ne menyre te shkelqyer Me ane te kreativitetit te tij jo vetem qe ka dhene idene por e ka zhvilluar dhe pergaditur detyren poashtu en menyre kreative *20 pik
Realizimi i detyrės Idea pergaditja dhe realizimi i detyres eshte kryer mirė. Realizimi komplet i detyrės ėshtė nė nivel shumė tė mirė Nxėnėsi nė mėnyrė tė shkėlqyer ka arritur ti plotėsoj tė gjitha pikat e detyrės. Detyra e kėtij rangu ėshtė plotėsisht kreativisht e realizuar dhe ka kritere tė cilat mund tė shfrytėzohen nė tė ardhmen. *30 pikė

Total Score: *100 pikė

The Public URL for this WebQuest:
http://zunal.com/webquest.php?w=62386
WebQuest Hits: 20,988
Save WebQuest as PDF

Ready to go?

Select "Logout" below if you are ready
to end your current session.