WebQuest

Kreativiteti i Nxėnėsve

Conclusion

20100618043809ryQuQ.gif

 Pėrmbledhje


Ky web quest ėshtė njė mėnyrė interaktive pėr pėrvetėsimin e disa metodave dhe shprehive tė reja tė tė mėsuarit. Nxėnėsit me realizimin e kėsaj detyre, do tė fitojnė pėrvoja tė reja, do tė kenė qasje nė burime tė ndryshme  informative, nė materiale tė cilat gjenden nė internet, do tė  nxiten tė mendojnė me veten dhe mendjen e tyre dhe jo tė japin ide dhe mendime tė kopjuara, do tė fillojnė tė zhvillojnė imagjinatėn e tyre nė drejtim kreativ.

Poashtu kjo mėnyrė e tė mėsuarit nėpėrmjet tė metodave tė reja interaktive, ėshtė edhe njė lehtėsim pėr mėsimdhėnėsit tė cilėt duhet ta ndryshojnė metodėn e mėsimdhėnies, metodėn e komunikimit dhe raportit me nxėnėsit.

Me aplikimin e kėtyre metodave dhe me plotėsimin e detyrave qė jepen kėtu, do tė mund tė kuptojmė talentin dhe orientimin e nxėnėsve gjė qė na ndihmon mė vonė nė klasfikimin e tyre nė grupe gjatė detyrave dhe obiligimeve tė caktuara qė ju jepen nxėnėsve, gjatė lojrave dhe garave mėsimore dhkollore, dhe na udhėzon se nė cilin drejtim me cilin nxėnės duhet tė punohet.

The Public URL for this WebQuest:
http://zunal.com/webquest.php?w=62386
WebQuest Hits: 20,959
Save WebQuest as PDF

Ready to go?

Select "Logout" below if you are ready
to end your current session.